Uncategorized

Notat e lojtarëve: Valencia 1-2 Real, Benzema dhe Vinicius pa konkurrencë

I jashtëzakonshëm ka qenë rikthimi i Real Madridit në udhëtimin te Valencia, ku triumfoi me dy gola të shënuar në minutat e fundit.

Paraqitja e Los Blancos është vlerësuar me notë mesatare më të lartë se skuadra vendase që e pati epërsinë deri në çastet e fundit të takimit.Është vlerësuar edhe portieri vendas, Giorgi Mamardashvili (7.0), që pengoi humbjen e ekipit të tij me rezultat më të thellë.

SofaScore ka bërë vlerësimin e plotë të lojtarëve të të dyja skuadrave në takimin Valencia 1-2 Real Madrid. /Telegrafi/

Comment here